Plemená zvierat

cierno lemovane wyandotky

Wyandotka je stredne veľké plemeno sliepok, pôvodom z USA. 

zlta orpingtonka

Orpingtonka je plemeno sliepok s výnimočným vzhľadom a kľudnou povahou.

oravka 03

Oravka je naše jediné národné plemeno hrabavej hydiny. Tak ako napovedá jej pomenovanie, pochádza z Oravy. Za základ šľachtenia oravky bolo vybraných 32 domácich sliepok z obce Zákamenné a 25 sliepok z obce Novoť.

bresse gauloise 4575584 640

Ak hľadáte plemeno sliepok s dvojitým úžitkom, teda na mäso aj znášku vajec, odporúčame plemeno Bresse Gauloise.

brahmanka velka 01

Brahmanka veľká je ušľachtilé plemeno, ktoré si získa pozornosť každého človeka. Je ozdobou našich dvorov a záhrad. Ich prítulnosť a pokojná povaha je fascinujúca. Je to jedno z najväčších plemien na svete. Krajinou pôvodu je USA.

kosovsky kokrhac

Toto plemeno sliepok pochádza z Kosova, kde je považované za národné dedičstvo. Môžete ich vidieť dokonca aj na poštových známkach. Kohúty sú charakteristické dlhým a vytrvalým kikiríkaním, ktoré pripomína vŕzganie dverí.

hodvabnicka 02

Toto exotické malé plemeno sliepok je u chovateľov obľúbené najmä z dvoch dôvodov. Kvôli svojmu exotickému vzhľadu. A vďaka tomu, že sliepky sú výborné kvočky.

slovenska biela hus 01

Slovenská biela hus a suchovská hus sú naše národné plemená husí.

prepelica japonska mlada

Prepelica japonská pochádza z juhovýchodnej Ázie, z oblasti medzi Indočínou a Japonskom. V Európe sa prepelice začali chovať až v štyridsiatych rokoch minulého storočia, najmä ako študijný materiál pre laboratórne pokusy. Dnes ich často chovajú aj drobnochovatelia kvôli chutným a výživným vajíčkam a mäsu.

marans cierno strieborna

Sliepky Marans sú známe najmä vďaka veľkým tmavým hnedo-červeným vajíčkam. K ich popularite prispel aj James Bond, agent 007. Ten si v knižnej predlohe vajíčka maransiek dáva pravidelne na raňajky, pripravené na všetky možné spôsoby.

kacica ruanska

Kačica ruánska poteší každého chovateľa svojím zovňajškom, ako aj chutným mäsom. Kačica ruánska svojím vzhľadom pripomína divokú kačicu a je tak ozdobou každého gazdovského dvora. Patrí medzi najťažšie plemená kačíc.

slovenska biela hus

Slovenská biela hus spolu so Suchovskou husou sú dvojicou našich národných plemien husí. Keďže bola vyšľachtená na Slovensku, je prispôsobená našim podmienkam a jej chov je pomerne nenáročný. Chovateľovi sa odmení viacnásobne.