Aktuality

Chcete začať chovať sliepky, husi alebo kačky? Poradíme vám, ako na to.

Registrácia do druhého ročníka súťaže Podpor svoj odbor bola spustená.

Koncom januára prijali vo Francúzsku zákon o tzv. zmyslovom dedičstve francúzskeho vidieka. Viedlo ich k tomu viacero súdnych sporov v krajine.

Naše občianske združenie OZ Chováme doma propaguje a podporuje chov hospodárskych zvierat, tradičné poľnohospodárstvo, ľudové zvyky a tradície a pozitívny vzťah k prírode a životnému prostrediu.

Nedávno sme odpovedali na otázky redaktorky Stanislavy Gajdošovej do článku o tom, že pre domáci chov sliepok sa počas pandémie rozhodlo čoraz viac ľudí.

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora prináša pre spotrebiteľov projekt Slovenské Vianoce. Chce ním vyzdvihnúť kvalitu a dostupnosť domácich potravín v predvianočnom období. Nakupovanie domácich výrobkov totiž ešte nikdy nebolo tak kľúčové ako dnes.

Večera na Štedrý deň, slávnostné menu na Silvestra, koláče či vína na sviatočný stôl – to všetko vieme zabezpečiť z čisto slovenských produktov. Spúšťame 2. ročník projektu Slovenské Vianoce. Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora bude nielen propagovať na Slovensku vyrobené potraviny vhodné na vianočný stôl, ale aj ich zdravotné benefity a striedmosť spotrebiteľov počas nakupovania.

Pozrite si propagačné video o našich národných plemenách hospodárskych zvierat.

Pridaj svoje meno do jedinečnej publikácie! Na knihe o našich národných plemenách zvierat už pracujeme niekoľko mesiacov. Na jej vydanie nám chýba ešte pár stoviek eur. Vďaka vašim finančným darom počas kampane #GivingTuesday ju budeme môcť konečne vydať. Každému prispievateľovi sa v knihe poďakujeme. Ak bude súhlasiť, aj menovite.