Aktuality

Rok 2018 možno považovať z pohľadu stavov hospodárskych zvierat za mierne optimistický. Oproti roku 2017, ale najmä 2016, sa okrem dojníc zvýšili stavy všetkých sledovaných zvierat. Na tlačovej konferencii to uviedol predseda predstavenstva Zväzu výrobcov krmív, skladovateľov a obchodných spoločností (ZVKSaOS) SR Marian Uhrík.

Leto je plné zaujímavých podujatí. Vybrali sme pre vás niekoľko chovateľských a gazdovských akcií na tretí augustový týždeň.

Na tohtoročnom Chovateľskom dni v skanzene reportérky TV Raj nazbierali veľa zaujímavého materiálu. Pozrite si ich reportáž. 

Publikácia pod názvom Slovenský statok - Slovenské plemená hospodárskych zvierat by mala uzrieť svetlo sveta budúci rok. 

Vynikajúca oslava tradičného vidieka sa teraz uskutočnila na 4. ročníku Chovateľského dňa v skanzene, ktorý sa uskutočnil 14. júla v krásnom areáli skanzenu vo Vychylovke v severných Kysuciach. Tento Chovateľský deň bol zameraný najmä na prehliadku tradičných slovenských plemien hospodárskych zvierat.

V nedeľu 14. júla sa vo Vychylovke konal už 4. ročník podujatia Chovateľský deň v skanzene: Deň slovenských plemien. I keď podujatiu pod holým nebom počasie neprialo, do skanzenu vo Vychylovke prišlo rovnako veľa návštevníkov ako predošlé roky.

V nedeľu 14. júla čaká návštevníkov skanzenu vo Vychylovke štvrtý ročník prezentačnej výstavy našich národných plemien hospodárskych zvierat s bohatým sprievodným programom – Chovateľský deň v skanzene: Deň slovenských plemien.

V poradí štvrtý ročník prezentačnej výstavy našich národných plemien hospodárskych zvierat sa bude konať v nedeľu 14. júla v skanzene Vychylovka, Nová Bystrica. Nejde však len o výstavu, ale celodenné tematické podujatie. Okrem zvierat priamo pri objektoch skanzenu, čakajú návštevníkov folklórne vystúpenia a ukážky remeselnej a ľudovo-umeleckej tvorby. O 13.tej hodine sa bude konať svätá omša.