Aktuality

Po roku 1989 našu krajinu ovládla eufória zo všetkého cudzieho spoza hraníc. Je to pochopiteľné. Avšak zabúdalo sa na podstatnú vec, a tou je vlastná identita vo vzťahu k všetkému, vrátane chovu hospodárskych zvierat.

V sobotu 14. decembra ste nás mohli počuť v rádiu Regina v relácii Komu sa nelení. Bavili sme sa na tému našich národných plemien, potreby zachovávania ich genofondu o pripravovanej publikácii, ktorá prinesie komplexné informácie o tejto téme.

Náš projekt Kurzy zdravého a zodpovedného stravovania bol v programe “Vy rozhodujete, my pomáhame“ Nadácie Tesco zaradený hodnotiacou komisiou medzi tri najlepšie v regióne. Postupuje do druhého kola, v ktorom budú o jeho podpore rozhodovať zákazníci predajne Tesco v Čadci.

Európska komisia pripravila zaujímavé pedagogické materiály o význame poľnohospodárstva pre učiteľov žiakov vo veku 11 až 15 rokov.

Dňa 9. novembra 2019 sme v oravskej obci Nižná školili skupinu mladých, začínajúcich chovateľov.

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora, Slovenský zväz včelárov, Zväz pestovateľov cukrovej repy Slovenska a Slovenský cukrovarnícky spolok podpísali 8. novembra 2019 memorandum o spolupráci pri presadzovaní podpory pre slovenský med a slovenský cukor.

Počas piatich dní Agrofilmu sa „urodilo“ spolu 223 projekcií zo 102 prihlásených filmov na premietacích miestach v Nitre, Bratislave, Zvolene, Košiciach, Brezne aj Martine. Problémy, ktoré trápia agrosektor,
inšpirujú dokumentaristov na celom svete. Ich filmy zase a opäť vyprovokovali k diskusiám na univerzitnej a vedeckej pôde.

Na jeseň sa koná väčšina chovateľských výstav a plemenných trhov. Tu sa chovatelia môžu pochváliť výsledkami svojej celoročnej práce a starostlivosti o zvieratá. Na výstavách sa zároveň dajú kúpiť kvalitné jedince do chovu.