Aktuality

Počas piatich dní Agrofilmu sa „urodilo“ spolu 223 projekcií zo 102 prihlásených filmov na premietacích miestach v Nitre, Bratislave, Zvolene, Košiciach, Brezne aj Martine. Problémy, ktoré trápia agrosektor,
inšpirujú dokumentaristov na celom svete. Ich filmy zase a opäť vyprovokovali k diskusiám na univerzitnej a vedeckej pôde.

Na jeseň sa koná väčšina chovateľských výstav a plemenných trhov. Tu sa chovatelia môžu pochváliť výsledkami svojej celoročnej práce a starostlivosti o zvieratá. Na výstavách sa zároveň dajú kúpiť kvalitné jedince do chovu.

„Natoč zaujímavé video o svojom študijnom odbore, inšpiruj ním mladších kamarátov na základných školách a vyhraj zaujímavé ceny“. Aj o tom je nová súťažno-vzdelávacia aktivita Podpor svoj odbor, ktorú prináša Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora pre študentov stredných odborných škôl, na ktorých sa vyučujú poľnohospodárske a potravinárske odbory a zároveň aj pre žiakov 8. a 9. ročníkov všetkých základných škôl na Slovensku.

Na tohtoročnom Chovateľskom dni v skanzene reportérky TV Raj nazbierali veľa zaujímavého materiálu. Pozrite si ich reportáž. 

Publikácia pod názvom Slovenský statok - Slovenské plemená hospodárskych zvierat by mala uzrieť svetlo sveta budúci rok. 

Vynikajúca oslava tradičného vidieka sa teraz uskutočnila na 4. ročníku Chovateľského dňa v skanzene, ktorý sa uskutočnil 14. júla v krásnom areáli skanzenu vo Vychylovke v severných Kysuciach. Tento Chovateľský deň bol zameraný najmä na prehliadku tradičných slovenských plemien hospodárskych zvierat.

V nedeľu 14. júla sa vo Vychylovke konal už 4. ročník podujatia Chovateľský deň v skanzene: Deň slovenských plemien. I keď podujatiu pod holým nebom počasie neprialo, do skanzenu vo Vychylovke prišlo rovnako veľa návštevníkov ako predošlé roky.

V nedeľu 14. júla čaká návštevníkov skanzenu vo Vychylovke štvrtý ročník prezentačnej výstavy našich národných plemien hospodárskych zvierat s bohatým sprievodným programom – Chovateľský deň v skanzene: Deň slovenských plemien.