Aktuality

Zdroj: MPRV SROcenenie Zlatý kosák udeľuje každoročne odborná komisia Národného výstaviska Agrokomplex v troch kategóriách: rastlinná výroba a mechanizácia, živočíšna výroba a veda a výskum.

Jedinečná 450-stranová publikácia Slovenský statok - Slovenské plemená hospodárskych zvierat už v predaji.

6. ročník národnej prezentačnej výstavy slovenských plemien hospodársky významných zvierat CHOVATEĽSKÝ DEŇ V SKANZENE: DEŇ SLOVENSKÝCH PLEMIEN sa koná v nedeľu 3. júla 2022. Ak chcete na výstave vystavovať svoje zvieratá, môžete sa prihlásiť do 22.6.2022.

Na slávnostnom uvedení knihy Slovenský statok, dňa 3. júla 2022, nechýbal ani štáb Farmárskej revue.

V nedeľu, 3. júla, vás v skanzene Vychylovka čaká 6. ročník celodenného podujatia Chovateľský deň v skanzene: Deň slovenských plemien.

5. júna 2022 sa v obci Liesek konal Deň mladého farmára. Hlavnou myšlienkou tohto rodinného podujatia je budovať pozitívny vzťah k farmárčeniu a poľnohospodárstvu, najmä u mladých ľudí. Cieľom organizátorov je tiež propagovať tradície a život na vidieku.

V nedeľu, 3. júla, bola počas 6. ročníka podujatia Chovateľský deň v skanzene: Deň slovenských plemien slávnostne uvedená jedinečná publikácia Slovenský statok.

Dlho očakávaná publikácia Slovenský statok - Slovenské plemená hospodárskych zvierat už čoskoro v predaji. Sledujte našu stránku a sociálne siete.

Chcete začať chovať sliepky, husi alebo kačky? Poradíme vám, ako na to.