Aktuality

V poradí štvrtý ročník prezentačnej výstavy našich národných plemien hospodárskych zvierat sa bude konať v nedeľu 14. júla v skanzene Vychylovka, Nová Bystrica. Nejde však len o výstavu, ale celodenné tematické podujatie. Okrem zvierat priamo pri objektoch skanzenu, čakajú návštevníkov folklórne vystúpenia a ukážky remeselnej a ľudovo-umeleckej tvorby. O 13.tej hodine sa bude konať svätá omša.

Dňa 14. júla organizujeme národnú prezentačnú výstavu Chovateľský deň v skanzene: Deň slovenských plemien. Koná sa v skanzene Vychylovka, Nová Bystrica. Ak chcete na výstave vystavovať svoje zvieratá, môžete sa do 30. júna 2019 prihlásiť prostredníctvom tejto prihlášky. Vyplnenú prihlášku pošlite mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Zverejňujeme veterinárne podmienky pre prezentačnú výstavu hospodárskych zvierat našich národných plemien - Chovateľský deň v skanzene: Deň slovenských plemien. Výstava sa koná 14. júla 2019 v skanzene Vychylovka, Nová Bystrica. 

Veterinárne podmienky nájdete TU.

V sobotu 11. mája nás nájdete na akcii Míľa pre mamu v Námestove. Pre tých najmenších sme pripravili viaceré tvorivé aktivity. Prinesieme aj živé zvieratá, ktoré si budú môcť pohladkať.

Ústredná odborná komisia pre prácu s mládežou SZCH (Slovenský zväz chovateľov) aj tento rok vyhlásila vedomostnú súťaž pre mladých chovateľov.

Delaktózované výrobky sa vyrábajú z čerstvého kravského mlieka pridaním enzýmu laktáza, ktorý rozkladá laktózu na jednoduchšie a ľahšie stráviteľné formy cukrov. 

Združenie mladých farmárov na Slovensku - ASYF, v spolupráci s Národnou sieťou rozvoja vidieka Slovenskej republiky (NSRV SR) a regionálnymi anténami NSRV SR pre Žilinský a Prešovský kraj, organizovali v mesiaci február a marec tri dvojdňové stretnutia, takzvané Kluby mladých farmárov.

Klub poľnohospodárskych novinárov v spolupráci s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou každý rok vyhlasujú súťaž o „Najkrajší chotár roka“.