Aktuality

Európska komisia pripravila zaujímavé pedagogické materiály o význame poľnohospodárstva pre učiteľov žiakov vo veku 11 až 15 rokov.

Dňa 9. novembra 2019 sme v oravskej obci Nižná školili skupinu mladých, začínajúcich chovateľov.

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora, Slovenský zväz včelárov, Zväz pestovateľov cukrovej repy Slovenska a Slovenský cukrovarnícky spolok podpísali 8. novembra 2019 memorandum o spolupráci pri presadzovaní podpory pre slovenský med a slovenský cukor.

Počas piatich dní Agrofilmu sa „urodilo“ spolu 223 projekcií zo 102 prihlásených filmov na premietacích miestach v Nitre, Bratislave, Zvolene, Košiciach, Brezne aj Martine. Problémy, ktoré trápia agrosektor,
inšpirujú dokumentaristov na celom svete. Ich filmy zase a opäť vyprovokovali k diskusiám na univerzitnej a vedeckej pôde.

Na jeseň sa koná väčšina chovateľských výstav a plemenných trhov. Tu sa chovatelia môžu pochváliť výsledkami svojej celoročnej práce a starostlivosti o zvieratá. Na výstavách sa zároveň dajú kúpiť kvalitné jedince do chovu.

„Natoč zaujímavé video o svojom študijnom odbore, inšpiruj ním mladších kamarátov na základných školách a vyhraj zaujímavé ceny“. Aj o tom je nová súťažno-vzdelávacia aktivita Podpor svoj odbor, ktorú prináša Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora pre študentov stredných odborných škôl, na ktorých sa vyučujú poľnohospodárske a potravinárske odbory a zároveň aj pre žiakov 8. a 9. ročníkov všetkých základných škôl na Slovensku.

Na tohtoročnom Chovateľskom dni v skanzene reportérky TV Raj nazbierali veľa zaujímavého materiálu. Pozrite si ich reportáž. 

Publikácia pod názvom Slovenský statok - Slovenské plemená hospodárskych zvierat by mala uzrieť svetlo sveta budúci rok.