Rozhovory

Rozhovor Straka Michal Tema

"Už pomaly päťdesiat rokov stojím denne pri zubárskom kresle, takže ak mám všetkého dosť, zatvorím sa k svojim vtákom do voliéry a svet okolo pre mňa prestáva existovať,“ vraví
MUDr. MICHAL STRAKA, CSc., stomatológ, chovateľ a spisovateľ, ktorý napísal niekoľko kníh o slovenských plemenách zvierat.

Slovenský statok v zoo Bojnice

Viete, čo spája knihu Slovenský statok s Národnou zoologickou záhradou v Bojniciach?

Pavol Karch

Kúsok za hranicou, na severovýchode Čiech, v Písku pri Jablunkove sa nachádza slimačia farma Karch Snail Farm. Opýtali sme sa jej majiteľa Pavla Karcha, ako a prečo si takúto farmu založil a ako na výrobky zo slimákov reagujú našinci.

Prečítajte si rozhovor v aktuálnom čísle týždenníka TÉMA kópia

"Už moja sedemročná dcéra vie, že mäso nerastie na poličke.“ S týmto titulom vyšiel v týždenníku Téma rozhovor s Františkom Staňom o chovateľstve, našom občianskom združení OZ Chováme doma, či knihe Slovenský statok.

titulka orpingtonky a wyandotky

Orpingtonky a wyandotky sú krásne, pokojné a kontaktné plemená sliepok. Takto ich popisuje zanietená chovateľka, Monika Szőcsová, s ktorou sme urobili krátky rozhovor.

ovce janik

Pokračujeme v sérii rozhovorov so začínajúcimi chovateľmi. Tentokrát aj o tom, že ak máte dom s veľkým pozemkom, kúpte si k nemu ovce.