Projekty

V tomto období pripravujeme knihu o našich národných plemenách hospodárskych zvierat. Publikácia pod názvom Slovenský statok - Slovenské plemená hospodárskych zvierat by mala vyjsť v roku 2020.

V júli 2019 sme počas podujatia Chovateľský deň v skanzene: Deň slovenských plemien spoluorganizovali seminár na tému Zachovanie tradičného salašníctva ako kultúrneho a prírodného dedičstva horských regiónov.

Vo februári 2019 sme rozbehli nový projekt - sériu prednášok a workshopov pre deti v školách a materských škôlkach na tému “Aby sa gazdovať nezabudlo”.

„Aby deti vedeli, že kravy nie sú fialové a rozoznali hus od kačky.“ Náučný gazdovský dvor je nový projekt, na ktorom momentálne pracujeme. Chceli by sme vybudovať malú farmu na propagáciu chovu hospodárskych zvierat, dostupnú pre širokú verejnosť.

Vo februári 2018 sme spustili webový portál www.chovamedoma.sk. Stránku, na ktorej sa práve nachádzate.

Chovateľský deň v skanzene je celodenné podujatie, ktoré sa koná každý rok v lete v skanzene Vychylovka na Kysuciach. Ponúka možnosť na jednom mieste vidieť naše národné plemená hospodárskych zvierat a psov, folklórne vystúpenia a ukážky remeselnej a ľudovo-umeleckej tvorby.