Chovateľská poradňa

Máte otázky o chove hospodárskych zvierat, drobnochove, poľnohospodárstve?
Pošlite nám ich na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.My sa posnažíme získať odpoveď od odborníkov v danej oblasti a uverejníme ju na našej stránke.

 

Chcem kúpiť mladé morky. Môžem ich dať do výbehu k sliepkam?

Dajú sa kačacie vajcia používať na varenie ako slepačie? Kačky nám ich teraz nesú veľa a nechceme ich už dávať na liahnutie.

Súčasťou poriadneho kurína je aj trusný stôl. Teda doska, umiestnená bod bydlami, na ktorú sa zachytáva slepačí trus. Kurín tak ľahšie udržíte čistý a ušetríte aj na podstielke.

Kúpili sme mladú kozu, nadulo sa jej brucho a napokon, žiaľ, uhynula. Prosím o radu, či niečo zožrala, čo proti tomu robiť, ako predchádzať.

Mám chalupu s veľkým pozemkom, na ktorom by som chcel chovať husi. Chalupa je v prostredí, kde je veľa predátorov. Taktiež tam nebývam celodenne.

Klieštikovec kurí alebo čmelík je veľmi nepríjemný vonkajší parazit hrabavej hydiny. Je to drobný pol milimetrový roztoč, ktorý sa živí krvou hostiteľa. Nenapadá len hydinu, ale aj iné operence.