odfarmara sk 01Čo by ste povedali na to, ak by vám pípol mobil po ceste z práce, lebo idete okolo domu farmára a potrebujete kúpiť marhule, ktoré on dopestoval a môže sa s vami o ne podeliť? Sci-fi? Vôbec nie.

Zastavíte auto a šťavnaté marhule si kúpite, slovenská realita. Odteraz sa môžu záujemcovia o zdravé produkty napojiť na pestovateľov a priamo z dvora si vyzdvihnúť dopestované produkty.

Zviditeľnenie farmárov

Na niečo také sme už dávno čakali. Nemusieť kupovať čínsky cesnak a holandskú kapustu v anglickom hypermarkete, od čudesných pestovateľov za použitia ešte divnejších prípravkov. Ale podporiť poctivého slovenského farmára, ktorý býva za rohom, s vedomím, že sa teší z dopestovanej zeleniny, pričom nepoužil chemický postrek. Občas ste sa sťažovali na skoré zobudenie zapríčinené kotkodákaním jeho sliepok, pobiehajúcich na priestrannom dvore, ale nikdy vás nenapadlo, že by ste si na raňajky dali praženicu z čerstvo znesených vajíčok. Až tak dobre toho pána nepoznáte a na dedine má sliepky kadekto, no aplikácia vás zblížila a vy sa môžete tešiť zdravým produktom.

K zárobku stačí vlastniť mobil

Bezplatnou registráciou na webovej stránke odfarmara.sk môžu svoju úrodu s „bežnými“ konzumentmi zdieľať mäsiari, včelári, rybári, zeleninári, ovocinári, vinári, pekári, cukrári, jednoducho všetci slovenskí farmári a prvovýrobcovia za podmienky, že majú k dispozícii smartphone. Dopestované marhule, alebo dokončenú tortu potom stačí cvaknúť, zavesiť s krátkym popisom na stránku odfarmara.sk, nechať zdieľať a už len čakať na kupujúcich. Ak patríte k staršej generácii a moderné technológie sú pre vás „španielska dedina“, poproste syna, vnučku alebo susedovu tínedžerku, bude to pre nich hračka a s radosťou vám pomôžu. To, že pani z tretieho poschodia už viac rokov vypeká fantastické zákusky aj slané pečivo, sa náhodne dozviete až vďaka stiahnutiu bezplatnej aplikácie. Rozčarovaný nad jej úžasnými a lahodnými kúskami krútite hlavou, prečo ste to nevedeli už skôr.

Jednoduchšie to nejde

odfarmara sk 02Ešte nikdy nebol predaj vlastných produktov jednoduchší, efektívnejší a rýchlejší. Žiadne balenie balíkov, zdĺhavé rady na poštách, zmluvy s kuriérskymi firmami. Klienta už nemusíte hľadať, on si vás vďaka aplikácii vyhľadá doslova za pár minút. Slovensko má veľa šikovných ľudí, o ktorých sa prostredníctvom tejto inovatívnej logistike dozviete. Čím viac ľudí sa zaregistruje, tým lepšie pre vás. Pre farmárov platí, čím viac klientov, viac predaja a nás klientov zase poteší bohatá ponuka farmárov.

Čerstvé-lokálne-slovenské-eko/logické

Mať na stole vždy čerstvé lokálne produkty, ktoré necestovali tisíce kilometrov, kvôli ktorým sa neznečisťoval vzduch, ale sú dopestované vo vašej blízkosti, doma na Slovensku, je nielen že zdravšie, ale aj potrebné, ak chceme byť zodpovední voči prírode a rozmýšľame aspoň trochu eko/logicky.
Mobilná aplikácia, v ktorej si nastavíte hľadané produkty, vám sama v reálnom čase oznámi a ukáže, kto, kde a čo predáva. Urobí tak vždy, keď práve cestujete okolo chovateľa, tortárky alebo iného šikovného človeka. Za peniaze, ktoré u neho necháte, môže zveľadiť a vylepšiť komfort chovaných zvierat a daňami pomôcť rozvoju svojho regiónu.

Chráňme si svet, v ktorom žijeme - podporte ho

Projekt Odfarmara.sk založila skupina mladých ľudí a je pre všetkých úplne zdarma. Či už ste predávajúci, alebo kupujúci a zrealizujete obchod, nikto od vás nebude pýtať poplatky. Projekt bol postavený len vďaka dobrovoľným darcom a prispievateľom a len vďaka nim môže fungovať. Bez prispievateľov, dobrodincov a sponzorov by bola naša spoločnosť veľmi ochudobnená. Neboli by tu krízové centrá pre matky s deťmi, neboli by tu nosené veci z Nosene a ani Dobrakrajina. Finančné prostriedky na chod projektu, pod čím si môžete predstaviť prácu programátorov, prevádzkové náklady, alebo prepotrebné náklady za internet, nám ale na farme nevyrastú. Preto privítame každú pomoc, či už finančnú, alebo formou dobrovoľníctva. Ak vás náš projekt oslovil a chcete aj vy prispieť k rozvoju slovenských regiónov, podporte nás. Urobme spoločne našu krajinu krajším a lepším miestom pre život. 

Autor: odfarmara.sk

ZDIEĽAJTE NÁS