mila pre mamu 09V sobotu 11. mája nás nájdete na akcii Míľa pre mamu v Námestove. Pre tých najmenších sme pripravili viaceré tvorivé aktivity. Prinesieme aj živé zvieratá, ktoré si budú môcť pohladkať.

U detí je potrebné vytvárať vzťah k zvieratám už od útleho veku, k čomu sa snažíme prispieť aj našimi aktivitami. Práve preto sme sa rozhodli zúčastniť aj podujatia Míľa pre mamu v Námestove, na ktorú prídu stovky detí s rodičmi.

Pritiahnuť deti k chovu hospodárskych zvierat chceme aj prostredníctvom ďalšieho projektu, ktorý sme rozbehli vo februári tohto roka - Aby sa gazdovať nezabudlo. Dlhoroční chovatelia na besedách a prednáškach odovzdajú svoje poznatky a skúsenosti s chovom hospodárskych zvierat deťom na školách a v predškolských zariadeniach. Jednoduchou a pútavou formou predstavia, čo všetko zahŕňa starostlivosť o zvieratá a aký význam má chov zvierat i v dnešnej dobe. 

Už štvrtý rok organizujeme podujatie Chovateľský deň v skanzene vo Vychylovke. Podujatie je určené najmä rodinám s deťmi, ktoré môžu priamo v priestoroch skanzenu vidieť slovenské plemená hospodárskych zvierat, povoziť sa na koni, či vyskúšať si ako sa dojí krava.

Pozrite si fotografie z podujatia:

 

ZDIEĽAJTE NÁS