deti a zvierataCieľom nového projektu, na ktorom v tomto období pracujeme, je realizovať sériu prednášok a workshopov pre deti v školách a materských škôlkach na tému “Aby sa gazdovať nezabudlo”.

Je všeobecne známe, že chovateľská komunita je prestarnutá. Záujem mladých o chov zvierat je nízky. Náš projekt je preto zameraný na medzigeneračnú spoluprácu skúsených chovateľov, často seniorov, s deťmi a mládežou. Prostredníctvom mladých sa dá pokračovať v tom, čo začali naši starí rodičia. Je dôležité, aby sa vzťah k zvieratám u detí budoval už do útleho veku. Starostlivosťou o zvieratá sa deti zároveň učia zodpovednosti, vytvárajú si vzťah k prírode a zmysluplne trávia svoj voľný čas.

vy rozhodujete my pomahame

Dlhoroční chovatelia na workshopoch a prednáškach odovzdajú svoje poznatky a skúsenosti s chovom hospodárskych zvierat deťom na školách a v predškolských zariadeniach. Jednoduchou a pútavou formou predstavia, čo všetko zahŕňa starostlivosť o zvieratá a aký význam má chov zvierat i v dnešnej dobe. 

Prvú besedu sme zrealizovali so žiakmi základnej školy vo Svrčinovci na začiatku februára 2019. Prečítajte si viac v článku Svrčinovské deti diskutovali s gazdami a chovateľmi.

Ako môžete podporiť náš projekt?

Náš projekt postúpil do finálneho výberu Nadácie Tesco v grantovom programe Vy rozhodujete, my pomáhame v okrese Čadca. Hodnotiacou komisiou bol zaradený medzi tri najlepšie v okrese. O jeho podpore budú rozhodovať zákazníci hypermarketu Tesco v Čadci. Každý zákazník, ktorý od 21.1.2019 do 17.2.2019, nakúpi v ktoromkoľvek obchode spoločnosti Tesco, dostane po zaplatení jeden hlasovací žetón. Žetón vhodí do hlasovacieho boxu vybraného projektu.

Projekty s najväčším počtom hlasov od zákazníkov získajú podporu vo výške 1300 eur na realizáciu daného projektu. Projekty umiestnené v hlasovaní zákazníkov na 2. mieste získajú podporu v hodnote 600 eur, na 3. mieste 300 eur.