deti a zvierataVo februári 2019 sme rozbehli nový projekt - sériu prednášok a workshopov pre deti v školách a materských škôlkach na tému “Aby sa gazdovať nezabudlo”.

Je všeobecne známe, že chovateľská komunita je prestarnutá. Záujem mladých o chov zvierat je nízky. Náš projekt je preto zameraný na medzigeneračnú spoluprácu skúsených chovateľov, často seniorov, s deťmi a mládežou. Prostredníctvom mladých sa dá pokračovať v tom, čo začali naši starí rodičia. Je dôležité, aby sa vzťah k zvieratám u detí budoval už do útleho veku. Starostlivosťou o zvieratá sa deti zároveň učia zodpovednosti, vytvárajú si vzťah k prírode a zmysluplne trávia svoj voľný čas.

Dlhoroční chovatelia na workshopoch a prednáškach odovzdajú svoje poznatky a skúsenosti s chovom hospodárskych zvierat deťom na školách a v predškolských zariadeniach. Jednoduchou a pútavou formou predstavia, čo všetko zahŕňa starostlivosť o zvieratá a aký význam má chov zvierat i v dnešnej dobe. 

Prvú besedu sme zrealizovali so žiakmi základnej školy vo Svrčinovci na začiatku februára 2019. Prečítajte si viac v článku Svrčinovské deti diskutovali s gazdami a chovateľmi.

ZDIEĽAJTE NÁS