stano chovatelRobili sme rozhovor pre mojekysuce.sk o tom, ako ovplyvňuje pandémia koronavírusu aktivity nášho združenia OZ Chováme doma, ako ovplyvnila chovateľov a spotrebiteľov.

Dočítate sa, že:

Súčasná pandémia Covid-19 ovplyvňuje aj aktivity neziskových organizácií, ako je naše občianske združenie. A to vo viacerých smeroch. Na jednej strane viaceré aktivity nemôžeme realizovať kvôli obmedzeniam pre zastavenie šírenia tohto vírusu. Na druhej strane strácame zdroje financovania.

Na čom, ale stále môžeme a aj pracujeme, je náš webový portál www.chovamedoma.sk, na ktorom prinášame aktuálne informácie a poradenstvo pre chovateľov, farmárov a gazdov. V tomto období pripravujeme mapu fariem a chovateľov.

Práve pri takýchto hraničných situáciách, človek mení svoje priority. Zvýšil sa dopyt po domácich potravinách, ako aj záujem o chov hospodárskych zvierat.

Chovatelia stratili väčšinu doteraz preferovaných možností, ako získať nový plemenný materiál. Súčasná neľahká situácia nám tak dokázala, ako potrebné a dôležité je mať kvalitnú a širokú genetickú základňu doma.

Celý rozhovor nájdete TU.

  

ZDIEĽAJTE NÁS