prasiatko podporte nasNaše aktivity môžeme realizovať len vďaka našim podporovateľom. Ak sa rozhodnete venovať nám 2% z dane, pomôžete napĺňať poslanie nášho združenia. Ďakujeme.

Cieľom nášho občianskeho združenia je šíriť osvetu, propagovať a podporovať chov hospodárskych zvierat, tradičné poľnohospodárstvo, ľudové zvyky a tradície a pozitívny vzťah k prírode a životnému prostrediu.

  • Podporujeme chov hospodárskych zvierat
  • Propagujeme tradičné poľnohospodárstvo
  • Uchovávame zvyky a tradície našich predkov
  • Budujeme pozitívny vzťah k prírode a životnému prostrediu

Naši členovia majú s chovom zvierat a poľnohospodárstvom bohaté skúsenosti. Dlhé roky chovajú hydinu, králiky, ošípané, ovce, hovädzí dobytok a iné hospodárske zvieratá. Sú aktívnymi členmi chovateľských spolkov. Zúčastňujú sa výstav a súťaží, často veľmi úspešne. Poskytujú rady a pomoc v otázkach chovu, chovateľstva a poľnohospodárstva. Píšu články, vystupujú v televízii. Práve preto sme sa rozhodli spojiť a venovať sa týmto aktivitám vo verejný prospech a dať tomu všetkému spoločný smer.

Ako na to?

Ak nám chcete poukázať 2% z dane, stačí vyplniť tento formulár a doručiť ho na daňový úrad v mieste vášho bydliska.
Prehľadný postup, ako poukázať 2% z vami zaplatenej dane, nájdete tu:
Návod na poukázanie dvoch percent
Ako poukázať dve percentá nášmu združeniu

Naše projekty

Naším najvýznamnejším projektom je Chovateľský deň v skanzene. Toto celodenné podujatie sa koná každý rok v lete v skanzene Vychylovka na Kysuciach. Je to prezentačná výstava slovenských plemien hospodárskych zvierat, doplnená o folklórne vystúpenia a ukážky remeselnej a ľudovo-umeleckej tvorby.
Najnovším projektom je tento webový portal www.chovamedoma.sk. Je určený chovateľom, drobným farmárom a gazdom. Chceme tu prinášať rady, tipy, odporúčania a odpovede na otázky v oblasti chovu hospodárskych zvierat. Veríme, že tu nájdete zaujímavé a hodnotné informácie, či už ste začínajúci alebo skúsený chovateľ.

ZDIEĽAJTE NÁS