chovamedoma logo 2Vo februári 2018 sme spustili webový portál www.chovamedoma.sk. Stránku, na ktorej sa práve nachádzate.

www.chovamedoma.sk je stránka určená chovateľom, drobným farmárom a gazdom. Poskytujeme na nej rady, tipy, odporúčania a odpovede na otázky v oblasti chovu hospodárskych zvierat. 

Obsahuje články o jednotlivých plemenách domácich zvierat, rady ohľadne ich chovu, rozhovory s farmármi, poradňu s odpoveďami na konkrétne otázky a prehľad tematických podujatí. Svoje si tu nájdu nielen skúsení chovatelia. Chceme motivovať aj začínajúcich chovateľov a farmárov.

  • “Keď majú mladí vzťah k prírode a zvieratám a chcú niečo doma chovať, nech sa toho neboja. Najdôležitejšie je začať. Keď sú na to podmienky, začnite chovať napríklad aj dve sliepky,” povzbudzuje František Staňo z OZ Chováme doma. 
  • “Chceme ponúknuť kvalitný obsah. Mám pocit, že chovateľstvu psov a mačiek sa venuje naozaj veľa webov, ale v problematike chovu hospodárskych zvierat je informácií stále málo. Tiež chceme ukázať, že chovateľstvo je aj pre moderných a zdravo uvažujúcich ľudí”, vysvetľuje Peter Kolembus, spoluautor projektu. Prečítajte si celý rozhovor so spoluautorom projektu.

Aký bol prvý rok fungovania chovamedoma.sk sa dočítate v rozhovore.

ZDIEĽAJTE NÁS