agrofilmAgrofilm prinesie opäť bohatú úrodu. Festivalový týždeň začína v pondelok 30. septembra a vrcholí 4. októbra.

102 dokumentárnych filmov z 28 krajín si môžu pozrieť návštevníci 35. ročníka Medzinárodného filmového festivalu dokumentárnych filmov z oblasti poľnohospodárstva, potravinárstva, vidieka, vedy, výskumu a trvalo udržateľného využívania zdrojov Agrofilm 2019. Medzinárodná porota ohodnotí 42 súťažných filmov tohto ročníka 14. - 15. septembra 2019.

Tento rok sa festivalový týždeň začína v pondelok 30. septembra a vrcholí 4. októbra. Začína sa slávnostným otvorením v pondelok v priestoroch NPPC v Lužiankach pri Nitre o 10.00 hodine. Súčasťou pondelkového popoludňajšieho programu je aj zasadanie Národnej poroty, ktorá udeľuje cenu v kategórii Propagačný film. Tradičné diskusné fórum, sa koná ako obvykle v polčase festivalu v stredu v kongresovej sále NPPC v Lužiankach. Tento rok je venované výnimočne aktuálnej téme - Plytvanie potravinami. Ako už tradične aj tento rok sa Agrofilm vyberie za svojimi divákmi. A tak budete môcť vidieť úžasné a hodnotné dokumenty v priestoroch multikina Mlyny Cinemas v Nitre, na univerzitách SPU Nitra, UKF Nitra, UK Bratislava, TU Zvolen, UVL Košice, tento rok pribudla aj Lekárska fakulta v Martine. Dokumenty Agrofilmu uvidia diváci aj v Synagóge v Brezne a v zasadačke NPPC v Lužiankach pri Nitre.

Festival vyvrcholí v piatok 4. októbra 2019 slávnostným odovzdaním cien autorom najlepších prihlásených filmov o 10.00 hod. v priestoroch Mlyny Cinemas. Víťazný film si pozrieme počas slávnostného ceremoniálu, ale aj tradične na Dvojke RTVS.

Tlačová správa Agrofilm