pinzgausky dobytok14. júla 2019, skanzen Vychylovka, Nová Bystrica   Pozývame vás stráviť výnimočný deň v skanzene Vychylovka. Chovateľský deň v skanzene je národná prezentačná výstava slovenských druhov hospodárskych zvierat. Jediná svojho druhu na Slovensku.

V poradí štvrtý ročník nesie podtitul Deň slovenských plemien. Návštevníci môžu vidieť naše národné plemená hospodárskych zvierat a psov, folklórne vystúpenia a ukážky remeselnej a ľudovo-umeleckej tvorby. Cieľom podujatia je propagovať slovenské plemená zvierat, ktorých je pomerne málo. Prezentáciou našich národných plemien v prostredí pôvodnej dediny je ešte viac zvýraznený ich význam ako geneticky, kultúrne a historicky významného dedičstva. Podujatie je určené pre širokú verejnosť, chovateľov, gazdov a milovníkov zvierat. Ideálne pre rodiny s deťmi.

Na výstave uvidíte slovenské plemená koní, hovädzieho dobytka, oviec, kôz, husí, sliepok, králikov, holubov, včely a psov.

Podujatie organizujeme v spolupráci so Zväzom chovateľov oviec a kôz na Slovensku a Kysuckým múzeom v Čadci.

Tento rok sa bude počas Chovateľského dňa konať aj celoštátne kolo Vedomostnej súťaže mladých chovateľov, organizovanej Slovenským zväzom chovateľov.

Viac o podujatí nájdete v článku.

Veterinárne podmienky pre vystavujúcich nájdete TU.

Prihlášku nájdete TU.

Plagát nájdete TU.