agrofilm 2022Po dvoch ročníkoch, keď bol Medzinárodný filmový festival Agrofilm poznačený protikovidovými opatreniami, je 38. ročník opäť v plnej sile, navyše bohatší ako kedykoľvek predtým.

Na aktuálny ročník prihlásili tvorcovia 91 filmov z 24 krajín. Ambasádorkou festivalu sa stala Zuzana Smatanová a pribudli ďalšie premietacie sály. Festivalové filmy si tak budete môcť pozrieť na 12-tich miestach v rámci celého Slovenska. Po veľkom úspechu online premietania počas „pandemických“ ročníkov si budete môcť v týždni od 3. októbra do 8. októbra pozrieť vybrané filmy aj online.

Pripravené sú opäť aj sprievodné podujatia. Téma interaktívneho, multimediálneho diskusného fóra v stredu 5. októbra bude aktuálnejšia ako kedykoľvek pred tým - Chlieb a ako nasýtiť svet. Vychádza z dlhoročného motta festivalu: Všetkým ľuďom chlieb a mier. Na diskusii sa môžete zúčastniť osobne, opäť vo veľkej sále NPPC v Lužiankach pri Nitre alebo, na základe ohlasu z vlaňajška, aj online formou. Aktuálnemu dianiu vo svete sme prispôsobili aj vizuálnu stránku vrátane loga a plagátu nášho festivalu.

O tom, že organizátori dávajú váhu všetkým formám estetiky hovorí aj fakt, že po predchádzajúcich obmedzeniach sa opäť vracajú k vernisáži výstavy, tentoraz výtvarníka Milana Marciňu. Uskutoční sa v stredu 5.10.2022 popoludní, opäť v priestoroch NPPC v Lužiankach.

Do hlavnej súťaže postúpilo 34 filmov a medzinárodná porota MFF Agrofilm 2022 bude rozhodovať v dňoch 10. -11. septembra 2022. Už teraz sa tešíme na ich verdikt a tiež na ocenených filmárov, ktorí si budú môcť osobne 7. októbra 2022 v multikine Mlyny Cinemas v Nitre užiť úžasnú atmosféru odovzdávania ocenení spolu s hudobnou tvorbou ambasádorky festivalu Zuzany Smatanovej a jej kapely.

Zdroj: TS organizátora

ZDIEĽAJTE NÁS