strakaty dobytokLeto je plné zaujímavých podujatí. Vybrali sme pre vás niekoľko chovateľských a gazdovských akcií na tretí augustový týždeň.

V sobotu 17. augusta sa v Hriňovej, v mestskej časti Slanec, uskutoční nádherné podujatie Gazdovanie na Hriňovských lazoch. Toto podujatie je oslavou tradícií na hriňovských lazoch. Dvory rodinných domov vám ponúknu tradičné jedlá a muziku, uvidíte ukážky poľnohospodárskych prác, remeselnej výroby, súťaž v kopaní zemiakov, folklórne vystúpenia a mnoho iného.

V obci Hrušov na vás 16. a 17. augusta čaká Hontianska paráda. Festival vám priblíži takmer zabudnuté starodávne roľnícke práce a najrôznejšie remeslá v prostredí hrušovských lazov i v samotnej obci.

Včelárov čakajú v Kráľovej pri Senci 17. a 18. augusta oslavy 100. výročia založenia Zemského ústredia včelárskych spolkov na Slovensku. 

V obci Unín usporiada tento víkend základná organizácia SZCH miestnu výstavu drobných zvierat.

V nedeľu 18. augusta sa konajú hneď dve súťaže furmanov - Memoriál Štefana Ďuricu v Brezovici v okrese Sabinov a súťaž furmanov s ťažnými koňmi v Sobraneckých kúpeľoch.

Prehľad aktuálnych tematických podujatí nájdete vždy na našej stránke.